Начало
Новини Електронни каталози Библиографии Контакти Услуги Каним Ви...
Търсене  
Библиотеката
 История
Биография на Пейо Яворов
 Дейности и задачи
 Електронни ресурси
 Структура
Директор
Заемна служба
Читалня "П. Дубарова"
Методичен отдел
Читалня за хуманитарни, точни и приложни науки
Междубиблиотечна заемна служба /МЗС/
Ресурсен център на Гьоте-институт България
Отдел "Нормативни документи"
Читалня за текуща периодика
Изкуство
Справочно-библиографски отдел и краезнание
Комплектуване и обработка
Обучителен център
Детски отдел
Автоматизация
Административен отдел
 Фондове и каталози
Фондове
Лични колекции
Каталози
 Библиографии
Георги Дюлгеров
проф. Иван Карайотов
Христо Фотев
Петя Дубарова
 Услуги
Правила
Такси
 Проекти и програми
Проект „Земята по-чиста, ние по-знаещи”
Проект "Глобални библиотеки"
ПРОЕКТ „РЕГИНА ПИ”
ABLE
Проекти на Министерство на културата
Мегапроект “Пушкинска библиотека”
Ресурсен център за съвременен танц
Проект „Парчета @рт”
 Каним Ви ...
 Нови постъпления и книги с автографи
НА ВАШЕТО ВНИМАНИЕ
АБОНАМЕНТ
АВТОГРАФИ
 Библиотечна мрежа
В областта
Библиотеките в България
СБИР
 За Вас, библиотекари
 Дарители
За 2017 год.
За 2016 год.
За 2015 год.
За 2014 год.
За 2013 год.
За 2012 год.
За 2011 год.
За 2010 год.
За 2009 год.
За 2008 год.
За 2007 год.
За 2006 год.
До 2006 год.
Електронни ресурси
 Дигитална библиотека
 Каталози
    · на РБ"П.К.Яворов"
    · РЕГИНА
    · РЕГИНА-ПИ
    · РЕГИНА СТАТИИ
    · на други библиотеки
Бургаски край
 Област
 Община
 Бургас
Никулден - Ден на Бургас
Освобождението на Бургас - 6 февруари
24-ти пехотен черноморски на Н.В.Царица Елеонора полк
 Общини в Бургаска област
 Културни институти
Галерии
Музеи
Държавен архив
Театри, музика...
Издателства
Творчески съюзи
Книжарници
МКЦ
 Културни прояви
Общински
Национални
Международни
Литературни новини
 Учебни заведения
 Народни читалища
 Национален парк     Странджа
Други
· Бележити дати и събития
· Културна програма
· Фотогалерия
Покажи / Скрий
 
Покажи / Скрий
Програма за НИКУЛДЕН - ДЕН НА БУРГАС/2012г./

ПРОГРАМА ЗА 6 ДЕКЕМВРИ - НИКУЛДЕН,
ПРАЗНИК НА ГРАД БУРГАС
2012 г.
1 декември /събота/
19.00ч. "Сребърни камбани"
Концерт на Ваня Костова и Боян Михайлов
Културен дом на Нефтохимика
10.00 ч. Никулденски чудеса - "Тайните на морето"
Организатор: НЧ "Пробуда 1880" - Бургас
К-с "Братя Миладинови", градинката пред бл.56
2 декември /неделя/

10.00 ч.
Регионално състезание по математика и информационни технологии
"Свети Николай Чудотворец"
ГЧЕ "В. Левски" и
СОУ "П. Яворов"
3 декември /понеделник/

14.00 ч.

XII Свети Николаевски Православни четения
Културен център "Морско казино", Зала "Петя Дубарова"

17.30 ч.

Откриване на изложба
"Иван Шишманов и обединена Европа"
Регионална библиотека "Пейо Яворов",
 ул. "Булаир" №10

18.00 ч.
Изложба миниатюри
"Цветовете на морето в мен"
Автор Радка Караиванова
Културен център "Морско казино", Зала "Христо Фотев"

18.00 ч.
Представяне на книга
"Отлитане на лястовиците" от Паулина Станчева
Представя Анго Боянов

БХГ "Петко Задгорски"
18.00 ч. Юбилеен концерт на ансамбъл "Китка" Военен клуб - Бургас

19.30 ч.
Концерт "Море, любов и вино"
С участието на: Астор, Силвия Кацарова, Стефан Диомов, Пейо Пантелеев, Митко Динев, Венци Такев, Жеко Стоянов, Иван Тенев, Веселин Ханджиев, Атанас Димов и др.
Държавна опера - Бургас, ул. "Климент Охридски" № 2
4 декември /вторник/
Годишни литературни прегледи Бургас`2012
  • 10.00 часа - Годишен литературен преглед поезия
  • 14.00 часа - Годишен литературен преглед проза
  • 16.00 часа - Връчване на литературни награди Бургас`2012



Заседателна зала на Община Бургас
11.00 ч.
Представяне на книга
"Бургаските медии 1885-2012"
Бургаски Свободен Университет, зала 207
17.00 ч. Никулденски чудеса - "Моят град"
Организатор: НЧ "Пробуда 1880" - Бургас
К-с "Братя Миладинови", градинката пред бл.56
18.00 ч. "Роден в Бургас, България" -
творческа вечер на Костас Варналис
КЦ "Морско казино", зала "Георги Баев"

18.00 ч.
Съвместен концерт спектакъл на
художествените колективи при
отдел "Югоизточен" по случай
6 декември - празника на Бургас
 
Военен клуб - Бургас
4 - 5 декември /вторник - сряда/
8:00 ч. Международен турнир по художествена гимнастика Спортна зала "Младост"
5 декември /сряда/

11.30 часа

КЦ "Морско казино", зала "Петя Дубарова"
Награждаване на изявени ученици от учебни заведения на територията на Община Бургас от областите "Математика", "Литература и чуждо-езиково обучение", "Природни науки"

12.00 часа
НЧ "Христо Ботев 1937" - Бургас
Изложба, посветена на Деня на Бургас

14.00 часа
КЦ "Морско казино", зала "Петя Дубарова"
Награждаване на изявени ученици от учебни заведения на територията на Община Бургас от област "Спорт"

16.00 часа
Културен дом на Нефтохимика
Концерт на състави от пенсионерските клубове към
"Съюз на пенсионерите Бургас 2004"

18.00 часа
НЧ "Обнова 1923" - кв. Ветрен
Празничен концерт по повод Никулден

11.30 часа
НЧ "Антон Страшимиров 1980" - м.с. Черно море
Кулинарна изложба на тема Никулден

18.00 часа
Културен център "Морско казино", Зала "Петя Дубарова"
Представяне на книга
"70 години бургаско кабелно радио" от Виолета Секиранова
Представя Елица Дубарова
6 декември - четвъртък

8.30 часа

храм "Света Богородица"
Тържествена Света литургия в чест на Св. Николай Чудотворец
и благоденствието на Бургас, отслужена от Негово Високопреосвещенство
Сливенски Митрополит Иоаникий

9.00 часа
Заседателна зала на Община Бургас
Тържествено заседание на Общински съвет - Бургас

10.00 часа
Площад "Атанас Сиреков"
Ритуал по издигане на националния, европейски и общинския флаг

6 декември /четвъртък/
Традиционен шосеен пробег Поморие - Бургас и лекоатлетически крос за ученици
10.00 часа начало на шосеен пробег от манастир "Свети Никола" - гр. Поморие
10.00 часа начало на лекоатлетически крос за ученици - Морска градина, гр. Бургас

 9.30 часа
храм "Св. Николай Чудотворец", кв. Сарафово
Тържествена литургия

10.30 часа
Регионален исторически музей - Бургас
Етнографски комплекс
Освещаване на Никулденска обредна трапеза.

11.00 часа
Пред храм "Св. Николай Мирликийски Чудотворец" - кв. Сарафово
Празничен концерт

11.00 часа
Храм "Света Богородица"
до Пристанище Бургас
Литийно шествие с хвърляне на венци и цветя в морето
в памет на загиналите моряци и рибари

11.00 часа
Пред Община Бургас/"Часовника", площад "Тройката",
к-с "Меден Рудник" втората спирка на 211
Рибен курбан за гражданите и гостите на град Бургас

11.00 часа
НЧ "Петър Янев 1939" - кв. Крайморие
Никулденски концерт

11.00 часа
Пред храм-параклис "Св. Димитър", к/с Меден Рудник
Никулденски концерт
Организатор: Читалище "Паисий Хилендарски", гр. Бургас

11.30 часа
парк "Изгрев", к/с "Изгрев"
Никулденски концерт
Организатор: Читалище "Изгрев 1909" - гр. Бургас

12.00 часа
Културен център "Морско казино", Зала ''Ал. Г.Коджакафалията''
Откриване на изложба "Макети на кораби"
12.00 часа
Пред читалище "Васил Левски 1937" - кв.Горно Езерово
Празничен концерт по повод Никулден

12.00 часа
НЧ "Съзнание 1927" - с. Маринка
Честване на Никулден - празничен концерт
с участието на фолклорна група към читалището

13.00 часа
Дружество на художниците - Бургас
Изложбена зала, ул. "Александровска" 22
Традиционна изложба на бургаските художници
Връчване на наградата "Художник на годината"
Обявяване "Бург на годината"

14.00 часа
НЧ "Възраждане 1927" - Рудник
Изложба-конкурс на рибни ястия, рисунки
арт-изработки, стихове по повод Никулден

14.30 часа
Читалище "Пробуда" - с. Равнец
Никулденска изложба на децата от Арт клуб "Патиланци"

16.00 часа
КЦ "Морско казино", зала "Петя Дубарова"
Представяне на книгата "Управление на качеството"
Автори: проф. Нако Стефанов и доц. д-р инж. Драгомир Добруджалиев

17.00 часа
НЧ "Просвета 1927" - кв. Долно Езерово
Празничен концерт по повод Никулден

18.00 часа
площад "Тройката"
Празничен Никулденски концерт
С участието на: Тони Димитрова, Деси Добрева, Миро, Руслан Мъйнов, ПФА "Странджа", Държавна опера - Бургас, Бургаски духов оркестър
Тържествено включване на празничното осветление на Бургас
7 декември /събота/

16.00 часа
Младежки културен център, ул. "Гладстон" №47
Празнична програма и запалване на коледната елха пред Младежки културен център
С участието на: ФТА "Емона", ХШ "Милка Стоева", Театрална школа, Бляк стайл - брейк, ОУ "Любен Каравелов" и ТФ "Петлите"

17.00 часа
БХГ "Петко Задгорски"
Камерен концерт
В програмата творби от: Хайдн, Шумен, Глинка
Участват: Йордан Ковачев, Елена Преславска, Нели Маринова
Донка Сайян, Рада Чомакова, Виолета Видева

17.00 часа
Културен дом на Нефтохимика
Награждаване на изявени ученици от учебни заведения на територията на Община Бургас от област "Изкуства"

18.00 часа
Културен център "Морско казино", зала "Петя Дубарова"
"Парите никога не стигат", разкази на Иван Благоев
Представя Недялко Йорданов


Назад Горе  
 

Формат за отпечатване  

© 2006, Регионална библиотека П. К. Яворов, гр.Бургас
Изработка: Prima-Soft